Poslední, čtvrtý, bambiden se konal v sobotu 21. května ve Školním sportovním areálu u nádraží ČD v Plané nad Lužnicí. Počasí nám od rána přálo, a tak mladí rybáři zavčasu vyrazili k Lužnici, aby se utkali v technikách feeder, položená a plavaná. Závodníci byli rozděleni do dvou kategorií, a to od šesti do třinácti, a pak ta vyšší kategorie měla hranici osmnácti let. Poháry byly roděleny, a tak organizátoři zatajili i největší rybu nebo vítěze. Vždyť ani o to nešlo. Šlo o to, aby se setkali a zachytali si.

Od 14 hodin byl zahájen hlavní program Bambi 2016 ve sportovním areále. A jak bylo vidět, tak každý bambiden je zcela jiný a Plaňáci také mají svá specifika. Jsou více zaměřeni na sport, a tak bylo vidět. Právě v Plané byla větší nabídka sportovního vyžití než v předcházejících městech, a tak nebylo divu, že na závěr byl uspořádán velký florbalový zápas o medaile...

Kromě toho v rámci Bambi 2016 a krajského vyhodnocení školních časopisů byl předán učiteli ze základní školy Pavlu Grenarovi zelený Březový lístek za jeho osobní mnoholetou starostlivost, rozvoj a tvorbu malých časopisů a nezištnou podporu mediální výchovy dětí a mládeže.

V pátek 20. května před poledním začala Bambi 2016 ve školním areále v Chýnově, protože po celém městě byla velká pouť. Zpočátku nám počasí přálo, ale po půl hodině nás ovlažil jemný deštík. To ještě bylo fajn, ale po další více než hodině se rozpršelo nanovo, a to už padaly i kroupy. Zpočátklu to vypadalo, že by tentokrát Chýnov mohl přetroufnout svůj návštěvný rekord z loňského roku, ale opak se stal pravdou. Vzhledem k počasí se dostavilo 323 návštěvníků... ale ti se ve zkráceném čase dobře bavili.

Ve čtvrtek 19. května v pravé poledne v odpočinkové zóně Komora na sídlišti Nad Lužnicí v Táboře byl spuštěn druhý den Bambi 2016. Pokud někdo namítal, že v Soběslavi toho bylo tolik, že nestačil vše obsáhnout a ani zaznamenat, tak v Táboře toho bylo třikrát tolik. Pětihodinový maratón nenechal nikoho na pochybách, že v regionu máme hodně šikovné děti a mládež, vedoucí kroužků, klubů, spolků.... Také na zahájení na pódiu byly obě místostarostky Tábora, a to druhá místostarostka Ing. Michaela Petrová, která má na starost Odbor školství, mládeže a tělovýchovy a třetí místostarostka Mgr. Kateřina Bláhová, a ta obhospodařuje Odbor kultury a cestovního ruchu, Knihovnu Tábor... Nechyběl ani starosta města Planá nad Lužnicí Ing. Jiří Šimánek, který všechny pozval na sobotní Bambi 2016 do Plané.

Kdo nepřišel, tak prohloupil. Ve čtvrtek se na Komoře vystřídalo 5.289 zaznamenaných návštěvníků letošní táborské Bambi.

Ve středu 18. května od jedné po poledni to před soběslavským Domečkem doslova vřelo. Začal čtyřdenní maraton pohody, hudby, tance a umu dětských a mládežnických volnočasových aktivit na Táborsku a Soběslavsku. Právě sem, mezi Soběslaváky, také přijeli nejen Veseláci, ale i malí amatérští umělci z Tábora a okolí... Bambi 2016 zahájili i místostarosta Soběslavi Vladimír Drachovský, starosta Plané nad Lužnicí Jiří Šimánek a za Chýnov radní Josef Musil. Atmosféra byla fantastická... Setkali se tu někteří, kteří se viděli před rokem právě na naší akci. Během středečního odpoledne se v přírodním hledišti vystřídalo 1385 diváků.

Bambi 2016 je největší burza volnočasových aktivit dětí a mládeže a středisek volného času na Táborsku a Soběslavsku. Uskutečnila se Bambiriáda 2004, 2005, 2006, 2007 a 2008, Bambi 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 a 2015.

Zeptali jsme se sekretáře Bambi 2016 Václava Pavlíka, jinak vedoucího táborského Informačního centra pro mládež v Táboře a jednoho ze zakladatelů táborské Bambiriády.

Jaký je rozdíl mezi Bambiriádou a Bambi?
Bambiriáda se nekoná už od roku 2009. Je pravda, že náplň je stejná, v regionu to dělají stejní lidé, ale bez podpory zvenčí.
Kdy tedy bude?
Bambi 2016 se koná ve dnech 18. až 21. května, která je největší regionální přehlídkou činnosti sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Bližší termíny, tzn. ve kterých městech a časech je na těchto stránkách. Ale letos Bambi opět probíhá v Táboře, Chýnově, Soběslavi a v Plané nad Lužnicí. 
Proč se na to nevykašlete, když vám ČRDM i kraj hází klacky pod nohy?
Je pravda, že jsme asi padlí na hlavu, ale kdysi jsme začali s Galénovou nadací a Hnutím Březový lístek pořádat Bambiriádu. Už tehdy se některé vrchnosti Tábor nelíbil, ale nakonec nás respektovali i podporovali. V minulých letech všichni sváděli a dodnes svádějí na celosvětovou krizi, ale pravda bude určitě někde jinde. Krize není, naopak našemu státu se daří... Města, regiony nebo jejich organizace pracující s dětmi a mládeží si podobnou akci raději pořádají sami, bez dotací, ale i také bez rádoby vrchnosti…. Stejně jako my, dokázali, že když se domluví správná parta zapálených lidí, tak všechno jde.

Proč Bambi? Není to něco jako trucpodnik vůči ČRDM?
Není. My jsme chtěli umožnit dětským organizacím a těm, co pracují s dětmi a mládeží se veřejně prezentovat. Lidi ze štábu s tím mají jen starosti. Nechceme ani parazitovat na celostátní Bambiriádě jako takové. Víme, že jinde si svou akci raději nazvali zcela jinak nebo ji spojili s Dětským dnem.

Co byste nám řekl o programu?
Bylo by toho moc, ale nejjednodušší je sledovat náše webové stránky... Nerad bych jednu akci preferoval před druhou, stejně vyzvedával akce v jednotlivých městech, i když se budou prezentovat soubory z celého okresu. To je právo návštěvníků nám říci, co se jim nejvíce líbilo, co je oslovilo a kam by své dítě svěřilo.

Už je rozhodnuto. Jdeme do finiše...

TÁBOR - V úterý 5. dubna se opět sešel Bambištát, aby doladil poslední přípravy pro letošní konání největší prezentace dětských a mládežnických volnočasových aktivit na Táborsku a Soběslavsku.

Upřesnily se prostory, časy, materiální a technické zabezpečení, učinkující v jednotlivých městech... Nyní se domlouvají podrobnosti, dolaďují se data pro plakáty a další prezentaci akcí Bambi 2016, který vypukne 18. května v Soběslavi, pak se stěhuje do Tábora, Chýnova a ukončí se v Plané nad Lužnicí.
Už dnes je domluvevená schůzka vedoucích spolků, klubů, sdruženích, organizací, kroužků.... z Bambi 2016 se starosty měst Tábora, Soběslavi, Chýnova a Plané nad Lužnicí – tentokrát bude v Táboře, a to 25. května /podrobnosti pouze pro pozvané/